Blog

Sigorta Kariyeri Blog
sigorta-ik-nedir

Sigorta İK Nedir? Ne Değildir?

Sigorta İK Nedir? Ne Değildir? sorularının akıllara gelmesi çok doğal. Çünkü Sigorta İK, taze bir iş ilanı portalı girişimidir. Henüz çok yeni olduğumuzdan sizlere kendimizi en iyi kendimiz tanıtacağımızı düşündük. Eğer bizleri merak ediyorsanız birkaç dakika içerisinde tüm olayı anlayacaksınız telaşlanmayın.

Sigorta İK, BSGRTC Teknoloji Danışmanlık A.Ş.’ye aittir  ve özel istihdam bürosu faaliyetine sahip değildir. Kişilerin CV’lerine erişim sağlayıp, onları depolayıp ilanlara başvuru yapmamaktadır. İş arayanlardan hiçbir ücret ve menfaat talep etmemektedir. İş arayanların özgeçmişlerini veritabanında saklamamaktadır. Sigorta İK, sigorta sektöründe deneyimli, deneyimsiz, yeni mezun, stajyer kısacası sigorta sektörüyle ilgili olan herkesin diğer kariyer portallarında boğulmadan kendilerine en uygun işi bulabilmeleri için oluşturulmuş bir kariyer, iş arama sitesidir.

sigorta-ik-nedir

 

Süreç Nasıl İşliyor?

Süreci ilgilendiren iki taraf var. Birincisi iş ilanı veren işveren, ikincisi ilana başvuru yapan aday.

İşverenin İlan Vermesi İçin Yapması Gerekenler Nelerdir?

Eğer sigorta sektöründe bir iş ilanı verme isteğiniz varsa Sigorta İK burada devreye giriyor. Bir işveren olarak yapmanız gereken tek şey sitemizde yer alan İş İlanı Ver butonuna tıklayarak sizden istenilen ufak bilgileri girmek. Nedir bu bilgiler derseniz; adayların ve bizim sizlerle iletişim sağlayabilmemiz için e-mail adresiniz, vermek istediğiniz iş ilanı başlığı, lokasyonunuz, iş türünüz, maaş gibi açmak istediğiniz pozisyon hakkında bilgilerdir. Siz iş ilanınızı girdikten 2 saat içerisinde biz onaylıyoruz ve iş ilanınız yayında! Bundan sonra yapmanız gereken tek şey ilanınıza gelen başvurular için e-mailinizi kontrol etmek. Süreç bu kadar kolay ve hızlı. İş İlanı ver > onay> e-mail kontrol.

Adayın İlana Başvurması İçin Yapması Gerekenler Nelerdir?

Özgeçmiş havuzu bulundurmadığımız için adayın yapması gereken tek şey ilgilendiği ilanın içerisinde yer alan şirket mailine kendi CV’sini göndererek başvurusu yapmaktır. Sonra şirketin sana dönmesini bekleme işi kalıyor. Başvuru yapmak da bu kadar kolay. Kendine uygun iş ilanını bul > şirket mailine CV’ni yolla.

 

Sigorta İK’da İş İlanı Vermek Ücretli mi?

Sigorta İK’da vermiş olduğunuz ilk iş ilanı 30 gün boyunca ücretsiz.

Sigorta İK, sigorta sektöründe iş arayanlarla iş verenleri buluşturan bir platformdur. Diğer kariyer portallarında bir aday olarak binlerce ilan arasında aradığınız iş ilanlarını gözünüzden kaçabilir ya da bir işveren olarak ilanınız binlerce ilan arasında gerekli ilgiyi göremeyebilir. Sigorta sektöründe daha spesifik iş ilanı vermek veya aramak için kurulmuş bir kariyer portalıdır. Ayrıca lokasyon özelliğimizle evinize en yakın işi bularak, hayat kalitenizi arttırmayı hedefliyoruz. Çünkü biliyoruz ki işinizin evinize yakın olması fiziksel, psikolojik ve mental olarak size iyi gelecek.

Bloğumuzda seni ilgilendireceğini düşündüğümüz yazılar var. Ziyaret etmek istersen bekliyoruz.

Diğer bir girişimimiz olan Bi’ Sigortacı hakkında bilgi almak için buraya tıklaman yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir