Sık Sorulan Sorular

Sigorta İK nedir?

Sigorta İK, sigorta sektöründe iş arayanlarla iş verenleri buluşturan bir platformdur. Diğer kariyer portallarında bir aday olarak binlerce ilan arasında aradığınız iş ilanlarını gözünüzden kaçabilir ya da bir işveren olarak ilanınız binlerce ilan arasında gerekli ilgiyi göremeyebilir. Sigorta sektöründe daha spesifik iş ilanı vermek veya aramak için kurulmuş bir kariyer portalıdır. Ayrıca lokasyon özelliğimizle evinize en yakın işi bularak, hayat kalitenizi arttırmayı hedefliyoruz.   

Sigorta İK'da süreç nasıl işliyor?

Sigorta İK'da işveren için süreç sistemimize kayıt olmanızla başlıyor. Hesap oluşturduktan sonra sizinle telefonda bir hoşgeldiniz görüşmesi yapıyoruz. Daha sonrasında siz sisteme iş ilanınızı giriyorsunuz. Sisteme yazmış olduğunuz iş ilanını biz onayladıktan sonra yayına açıyoruz. İlanınız yayına açıldıktan sonra mailinize gelen başvurulara dönüş sağlıyorsunuz.

Sigorta İK'da aday için ise sadece Sigorta İK'da ilgilendiği ilanın içerisinde yer alan şirket mailine CV'sini göndermektir.Henüz ilk versiyonumuz olduğu için herhangi bir özgeçmiş kaydı tutmuyoruz.

Sigorta İK'da iş ilanı vermek için yapmam gerekenler nelerdir?

Sigorta İK'da iş ilanı vermek oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey İş İlanı Ver butonuna tıklayıp gerekli bilgileri girmek.

Sigorta İK'da ilanlar ücretli mi?

Sigorta İK'da verdiğiniz ilk iş ilanı 30 gün boyunca ücretsizdir.

Sigorta İK'da iş ilanlarının onaylanma süresi ne kadardır?

Sigorta İK'da sisteme girmiş olduğunuz ilanın onaylanma süresi en geç 2 saattir.

Sigorta İK'da iş ilanım onaylanmadı ne yapmalıyım?

Onaylanma süresi (2 saat) içerisinde iş ilanınız hala yayınlanmadıysa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mail adresimiz bilgi@sigortaik.com

Sigorta İK'da iş ilanına başvuran adayla kim iletişime geçiyor?

Adayın başvurmuş olduğu iş ilanına ilanı veren şirketin uzmanları tarafından dönüş sağlanır.

Sigorta İK'da nasıl iş başvurusu yapabilirim?

Sigorta İK'da ilgilendiğiniz iş ilanında paylaşılmış olan şirket mailine CV'nizi atıp ilgilendiğiniz pozisyonu belirterek başvurabilirsiniz.

Sigorta İK'da CV mi kimler görüntülüyor?

Sigorta İK bilgilerinizi saklamaz, haklarınızın korunmasına özen gösterir. Adayın özgeçmişini depolamaz. İlgilendiğiniz ilanın şirketine attığınız maili şirket görüntüler.

Sigorta İK'da iş başvurusu yaptığımda beni kim arıyor?

İş başvurusu yaptığınız şirket size geri dönüş sağlar. Sigorta İK ekibiyle görüşme sağlamazsınız.